Prečo skúsiť prírodnú kozmetiku NAIF?

Kozmetiku NAIF poznáme už dlhšie. Cez leto sme (a sme radi, že tu platí aj STE) si obľúbili ich opaľovacie krémy. Boli sme spokojní a preto sme sa rozhodli, že skúsime ponuku produktov NAIF rozšíriť o celý rad detskej kozmetiky a kozmetiky pre maminy.

Za zrodom značky NAIF stoja dvaja oteckovia, ktorý na trhu nenašli prírodné produkty, ktoré by boli ochotní používať pre svoje deti. A tak v roku 2013 založili značku NAIF a začali vyrábať prírodnú kozmetiku bez nezmyslov. Naivnú, úprimnú, presne takú, aké sú malé deti.

Celá rada kozmetiky je určená pre akýkoľvek typ pokožky. Pre normálnu pleť, suchú pleť, pre alergikov alebo deti, ktoré trápia ekzémy.

Všetky produkty sú šetrné k prírode, sú dermatologicky testované a v žiadnom prípade nie na zvieratách. 

Keď si kdekoľvek čítate informácie o kozmetike NAIF, tak ako prvé na vás všade vyskočí slovné spojenie, že je to kozmetika bez nezmyslov. Áno, sám výrobca uvádza, že je to „skincare brand without all the nonsense“.

Nenájdete v nej škodlivé látky alebo nežiaduce látky, ktoré sa používajú v mnohých iných prípravkoch, bohužiaľ nevynímajúc kozmetiku pre bábätká. 

NAIF kozmetika NEobsahuje:

Minerálne oleje – na pokožke vytvárajú nepriepustný film a upchávajú póry a zabraňujú priechod vlhkosti a kyslíka

Sulfáty SLS/SLES – zvyknú sa pridávať do šampónov ale môžu spôsobovať podráždenie očí, svrbenie pokožky, vypadávanie vlasov, lupiny a alergické reakcie 

PEGy – zvyknú sa používať ako základ v krémoch a olejoch. Môžu ale byť kontaminované 1,4-dioxanom, ktorý je jedovatý a toxický

BHA/BHT, Triclosan – môžu spôsobiť podráždenie pokožky a sú škodlivé voči životnému prostrediu

Parabény, Fenoxyethanol – chemické konzervačné látky, môžu spôsobiť podráždenie pokožky, očí a sú škodlivé voči životnému prostrediu. Parabény môžu narušovať hormonálnu funkciu dieťaťa

Alergénne parfumy

Esenciálne oleje – obsahujú alergény, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie

A čo naopak NAIF kozmetika obsahuje?

Prírodné oleje – bavlníkový olej, avokádový olej, sladký mandľový olej, makadamiový olej, olej z ľanových semienok, marhuľový olej, slnečnicový olej, bambucké maslo, ryžový prášok, extrakt z rajčín, extrakt z rozmarínu, aloe vera, levanduľový extrakt.

Jediná prísada, ktorá nie je prírodná sú parfúmy. Kozmetika naozaj krásne, jemne vonia. Ale neobsahuje prírodnú parfumáciu, ako sú rastlinné esenciálne oleje, čo by ste možno pri prírodnej kozmetike čakali.  Neobsahuje ich, pretože tie môžu pokožku podráždiť a nebola by vhodná pre alergikov. Preto sa tím NAIF rozhodol vyvinúť špeciálnu syntetickú vôňu bez alergénov a bez ftalátov, ktorá má menšiu pravdepodobnosť spôsobiť alergickú reakciu.

V našej ponuke máme rôzne darčekové, výhodné sady alebo si môžete produkty kúpiť jednotlivo po kuse. Okrem kozmetiky pre bábätká a deti, nájdete u nás aj kozmetiku pre maminy. Naozaj stojí za vyskúšanie.

Buďte naivní! 🙂

Katka a Nina

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.